Korniss Péteré a Kölcsey-díj (fotókkal)

kornisspasztortancKorniss Péter fotóművész kapta idén a Kölcsey-emlékplakettet. Az elismerést a magyar kultúra napja alkalmából rendezett ünnepségen adták át a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szatmárcsekén vasárnap. Korniss az eltűnőben lévő erdélyi és magyarországi paraszti életmód dokumentarista ábrázolásával vált ismerté.

Korniss Péter fotóművész kapta idén a Kölcsey-emlékplakettet. Az elismerést a magyar kultúra napja alkalmából rendezett ünnepségen adták át a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szatmárcsekén vasárnap. Korniss az eltűnőben lévő erdélyi és magyarországi paraszti életmód dokumentarista ábrázolásával vált ismerté.

Korniss Péter Kossuth-, és Pulitzer-emlékdíjas fotóművész kapta idén a Kölcsey-emlékplakettet. A Kölcsey Társaság által alapított elismerést a magyar kultúra napja alkalmából rendezett ünnepségen adták át a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szatmárcsekén vasárnap.
A Melocco Miklós szobrászművész által készített plakettet Jánosi Zoltántól, a Kölcsey Társaság elnökétől vehette át a fotóművész a község református templomában megtartott ünnepségen.


Korniss Péter (Kolozsvár, Románia, 1937. augusztus 4. –) Kossuth-díjas és Pulitzer-emlékdíjas magyar fotográfus, fotóriporter. Munkásságának fő fókusza az eltűnőben lévő erdélyi és magyarországi paraszti életmód dokumentarista ábrázolása. Emellett ismert A vendégmunkás című albumáról is, amelyen egy Tiszaeszlár és Budapest között ingázó vendégmunkást mutat be, akinek életét egy évtizeden át követte. Az 1990-es évektől kezdve elkezdett beállított fényképekkel is foglalkozni. Elsősorban fekete-fehér fotográfiákat készít.

 kornisspasztortanc

Korniss: Pásztortánc

 

kornissatanchazban

Korniss: A táncházban

 

kornisskepe

 

Forrás: Magyar Hírlap Online

2018-01-25T20:50:27+01:00